close
تبلیغات در اینترنت

مشاوره تلفنی درمان بیماری ها متخصص گیاهان دارویی و طب سنتی حکیم محمد صدیقی

– 09120580638-02165114469–09155077358 – 

مشاوره طب سنتی انلاین در تلگرام

ایدی پاسخگو سوالات پزشکی  @Kh_sedighi
    کانال طب سنتی
https://telegram.me/atarishahjahan

و درمان تمام بیماری ها در طب سنتی و گیاهان داروی

مشاوره 09120580638 - 09155077358

از جمله درمان های:

جنسی+ چاقی و لاغری+دیابت+الزایمر+نازایی+سنگ کلیه+لک های صورت

+سردرد های شدید+دیسک کمر و رگ سیاتیک+پوکی استخوان+تقویت کننده اعصاب،آرام بخش،تقویت کننده قلب،ضدانگل قوی،تصفیه کننده خون.

و درمان معده+درمان تقویت حافظه+درمان یائسگی+درمان...

√ رفع سنگ کلیه.سنگ مثانه.سنگ کیسه صفرا
درمان عفونت و کیستها
√درمان سردرد های میگرنی و سینوزیتی
√درمان بیماری های قلبی و عروقی وتصلب شرائین و واریس
√ درمان آسم و تنگی نفس
√درمان گیاهی مغز و اعصاب و ضد افسردگی
√درمان بیماری پوستی و اگزما
√درمان درد مفاصل و استخوانی و عضلات
سیاتیک رفع ورم عضلات و نقرص 
√رفع بواسیر و شقاق مقعد،سندروم روده،رفع یبوست و اسهال
√رفع ورم معده و روده،ضد نفخ،درمان سوهاضمه و گوارش
√درمان کاهش چربی خون،کلسترول خون،قند خون(دیابت)،فشار خون
√جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو سر و ابرو
√رفع پلاک میکروبی دندان و ضد التهاب لثه و حفره دهان
√درمان بیماری های دستگاه تناسلی(نازایی.و قاعده اور)
و درمان پروستات 
√افزایش شیر مادر،تسکین درد های قاعدگی و انواع بیماری زنان
√برطرف‌کردن بوهای نامطبوع بدن
√تقویت نیرو جنسی و بازگشت نیروی جوانی
√برطرف کردن کم خونی

+دمنوش های مفید+عرقیات مفید+ و هر بیماری دیگری..

درمان با گیاهان دارویی و طب سنتی
حکیم محمد صدیقی
تهران و کرج حضوری میتونید تشریف بیارید وشعبه گیلان رو هماهنگ کنید
شهرستان ویزیت تلفنی و ارسال ازمایشات
در تلگرام واتس اپ و سروش
  09120580638-02165114469–09155077358  

پودر گیاهی مارایا تنگ کننده واژن

تنگ کننده واژن گیاهی

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ماریانا طریقه خرید مصرف روی عکس کلیک کن 

 

 

 

عکس روغن خراطین حجم دهنده طب سنتی 

روغن خراطین

روغن خراطین

روغن خراطین الت تناسلی

روغن خراطین برای اقایان

برای اطلاعات بیشتر در مورد روغن خراطین روعکس بالا کلیک کن

 
 
ذکر های مستحبی 3
loading...

امید شیعیان خواهد امد غم مخور

139.شيوه امام على (ع ) امام صادق (ع ) فرمود: على (ع ) را شيوه اين بود كه هر گاه صبح مى كرد مى فرمود (سه بار): سبحان الله الملك القدوس بار خدايا! راستى من به تو پناه مى برم از زوال نعمت و دگرگونى عافيت و به ناگاه رسيدن بلايت و از دچار شدن به بدبختى و شر هر آنچه كه در شب پيش آمده است . بار خدايا! من از تو مى خواهم به حق عزت ملكت و شدت نيرويت و به وسيله تسلط و بزرگوارى ات و به توانايى ات بر خلقت سپس حاجت خود را بخواه .(143) 140.هزار حسنه در روز رسول خدا (ص ) فرمود: آيا از شما، كسى عجز و ناتوانى دارد…

تبلیغات
صلوات شمار دیجیتال خاتـم
صندلی ماساژور

ذکر های مستحبی 3

139.شيوه امام على (ع )
امام صادق (ع ) فرمود: على (ع ) را شيوه اين بود كه هر گاه صبح مى كرد مى فرمود (سه بار): سبحان الله الملك القدوس بار خدايا! راستى من به تو پناه مى برم از زوال نعمت و دگرگونى عافيت و به ناگاه رسيدن بلايت و از دچار شدن به بدبختى و شر هر آنچه كه در شب پيش آمده است . بار خدايا! من از تو مى خواهم به حق عزت ملكت و شدت نيرويت و به وسيله تسلط و بزرگوارى ات و به توانايى ات بر خلقت سپس حاجت خود را بخواه .(143)
140.هزار حسنه در روز
رسول خدا (ص ) فرمود: آيا از شما، كسى عجز و ناتوانى دارد كه هر روز هزار خوبى به دست آورد! كسى عرض كرد: چگونه كسى مى تواند هر روز هزار حسنه كسب كند؟ فرمود: صد بار سبحان الله بگويد براى او هزار حسنه نوشته مى شود يا هزار گناه از او فرو مى ريزد.(144)
141.رفع هفتاد گرفتارى
از امام صادق (ع ) روايت است كه فرمود: هر كس در روز سى بار خدا را تسبيح كند خداى تبارك و تعالى هفتاد گونه گرفتارى را كه پست ترين آن تهيدستى است از او رفع فرمايد.(145)
142.بى نيازى در دنيا
از امام صادق (ع ) روايت است كه فرمود: هر كس سى بار بگويد: سبحان الله و بحمده (منزه است خداوند يكتا و من به ستايش او مشغولم ) و سبحان الله العظيم و بحمده (منزه است خداوند بزرگ و من او را مى ستايم ) ثروت و بى نيازى به او روى آورد، و فقر و تهيدستى از او روى گرداند و دروازه بهشت را مى كوبد.(146)
143.عوامل سنگينى ترازوى اعمال
رسول خدا (ص ) فرمود: پنج چيز است كه بسيار موجب سنگينى ترازوى اعمال مى گردد:
1- سبحان الله
2- الحمد لله
3- لا اله الا الله
4- الله اكبر
5- فرزند شايسته اى از مسلمانى بميرد و مسلمان در مصيبت او صبر كند.(147)
144.هنگام پايين آمدن
از امام صادق (ع ) نقل شده كه مى فرمود: رسول خدا (ص ) در روز هر وقت رو به نشيب مى گذاشت ، سبحان الله مى گفت : و وقتى بدن رو به بالا مى نهاد، الله اكبر مى گفت .(148)
145.ثواب گفتن صد بار سبحان الله
يونس بن يعقوب مى گويد: از امام صادق (ع ) پرسيدم : آيا كسى كه صد بار سبحان الله بگويد از كسانى است كه خدا را بسيار ياد مى كند؟ فرمود: بله .(149)
146.درختى در بهشت
از امام صادق (ع ) روايت شده است كه فرمود پيغمبر خدا (ص ) فرمودند: هر كس بگويد سبحان الله خدا برايش درختى در بهشت مى نشاند، و هر كس بگويد الحمد لله خدا برايش درختى در بهشت مى نشاند و هر كس ‍ بگويد لا اله الا الله خدا درختى برايش در بهشت مى نشاند و هر كس بگويد الله اكبر خدا در بهشت درختى برايش مى نشاند.
مردى از قريش - كه ابوبكر بود - عرض كرد: يا رسول الله ، درختان ما در بهشت فراوان است .
حضرت فرمود: آرى ، وليكن بپرهيزيد از اين كه آتشى بر آن بفرستيد و آن را بسوزانيد، زيرا خدا فرموده است : اى كسانى كه ايمان آورده ايد، خدا و رسول را فرمان بريد و اعمال خود را به سبب نافرمانى تباه نسازيد.(150)
147.كلام محبوب در پيشگاه حق تعالى
ابوذر گفت : رسول خدا (ص ) فرمود: محبوب ترين كلام در پيشگاه خداوند اين ذكر است :
تسبيح خداى بى شريك مى كنم ، پادشاهى خاص او است ، و ستايش ويژه او، و او بر هر چيزى توانا است و هيچ قدرت و نيرويى نيست ، مگر به عنايت و توجه خدا منزه است خدا او را مى ستايم .(151)
148.سه هزار حسنه
امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه بگويد سبحان الله و بحمده و سبحان الله العظيم و بحمده ، خداوند سه هزار حسنه براى او نوشته و سه هزار درجه او را بالا مى برد و از اين ذكر پرنده اى مى آفريند كه خدا را تسبيح مى كند و پاداش اين تسبيح براى او خواهد بود.(152)
149.محبوب ترين كلام نزد خداوند
ابوذر غفارى (رض ) مى گويد: رسول خدا (ص ) به من فرمود: آيا تو را خبر ندهم به محبوبترين كلام در نزد خدا! به راستى محبوب ترين سخن در پيشگاه خدا سبحان الله و بحمده گفتن است .(153)
150.سبحان الله با تسبيح تربت
در روايت ديگر به نقل از امام جعفر صادق (ع ) آمده است كه آن حضرت فرمودند:
كسى كه با تسبيح تربت يك مرتبه سبحان الله بگويد، چهارصد حسنه براى او نوشته مى شود، چهارصد گناهش برطرف مى شود، چهارصد درجه اش ‍ بالا مى رود و چهارصد حاجتش برآورده مى گردد.(154)
151.محبوبترين سخنان نزد خدا
رسول خدا (ص ) فرمودند: از محبوبترين سخنان در نزد خداوند عزوجل گفتن سبحان ربى و بحمده است . (منزه است پروردگار من ، و من به ستايش ‍ او مشغولم ).(155)
152.محبوب نزد خداوند
ابوهريره گويد: رسول اكرم (ص ) فرمود: دو كلمه است كه بر زبان سبك ، و در ترازوى اعمال سنگين ، و در پيشگاه خداى مهربان محبوبند، سبحان الله و بحمده و سبحان الله العظيم .(156)
6.ذكر الحمد لله
153.ذكر الحمد لله پس از غذا
امام صادق (ع ) فرمود: هنگامى كه سفره پهن مى شود، بسم الله بگو و وقت خوردن بسم الله على اوله و آخره بگو و پس از برچيدن سفره الحمد لله بگوى .(157)
154.شكر روز و شكر شب
امام صادق (ع ) فرمود: كسى كه در صبح چهار بار بگويد الحمد لله رب العالمين ، بى ترديد شكر آن روز را به جاى آورده است و كسى كه در شب آن را بگويد، شكر آن شب را ادا كرده است .
155.سفارش پيامبر (ص ) به على (ع )
رسول خدا (ص ) به على (ع ) فرمود: يا على ! به هنگام غذا خوردن بسم الله و بعد از غذا الحمد لله بگو.(158)
156.حد تحميد الهى
يكى از اصحاب امام صادق (ع ) از ايشان نقل مى كند كه ايشان فرمود: هر دعايى كه پيش از آن حمد خدا نباشد، نيمه است و پى بريده است ، حمد خدا بايد و سپس ستايش او. من گفتم : نمى دانم چه اندازه از تحميد و تمجيد بس است ؟
حضرت فرمود: مى گويد: بار خدايا! تويى آغاز و پيش از تو چيزى نيست و تويى انجام و پس از تو چيزى نيست ، تويى آشكارا و فرازتر از تو چيزى نيست و تويى نهان و در برابر تو چيزى نه ، و تويى عزيز و حكمت دار.(159)
157.ذكر هنگام خواب
امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه هنگام خواب سه بار ذكر زير را بگويد، مانند روزى كه از مادر متولد شده است ، از گناهان بيرون مى آيد:
الحمد لله الذى علا فقهر، و الحمد لله الذى بطن فخبر، والحمد لله الذى ملك فقدر، و الحمد لله الذى يحيى الموتى و يميت الاحياء و هو على كل شى ء قدير.
يعنى : همه ثناها مخصوص خداوندى است كه پيروز و غالب است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه دانا به نهان و آشكار همه چيزى است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مالك و توانا است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مردگان را زنده نموده و زندگان را مى ميراند، و او بر هر چيزى توانا است .(160)
158.شكر گذشته و آينده
امام صادق (ع ) فرمودند: هر كس روزى هفت بار بگويد الحمد لله على كل نعمه كانت او هى كائنه (تمامى ثناها مخصوص خداوندى است ، به خاطر همه نعمتهايى كه بوده يا خواهد بود)، شكر گذشته ها و آينده ها را به جاى آورده است .(161)
159.سيصد و شصت بار حمد در روز
امام صادق (ع ) فرمود: رسول خدا (ص ) را شيوه بوده كه هر روز سيصد و شصت بار خدا را حمد مى كرد، به شماره رگهاى تن انسان ، و مى فرمود: الحمد لله رب العالمين كثيرا على كل حال سپاس از آن پروردگار جهانيان است ، بسيار است در هر حال .(162)
160.ثواب به عهده خداوند
امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه بگويد الحمد لله كما هو اهله ، (همه ثناها مخصوص خداوند است ، همان گونه كه شايسته آن مى باشد) نويسندگان آسمانى (فرشتگان ) نمى توانند ثواب آن را بنويسند.
عرض كردم : چرا؟
حضرت فرمود: چون (ثواب آن را نمى دانند و) عرضه مى دارند: خدايا! از غيب آگاهى نداريم . و خداوند مى فرمايد: هر چه كه بنده ام مى گويد، بنويسيد و ثواب آن باشد به عهده من .(163)
161.ذكر هنگام صبح
در بلدالاءمين از سلمان فارسى روايت شده است كه هر بنده اى كه داخل صبح شود و سه مرتبه اين ذكر را تكرار كند: الحمد لله رب العالمين الحمد لله حمدا كثيرا طيبا مباركا، حق تعالى هفتاد نوع بلا را از او دفع مى نمايد كه كمتر آنها اندوه باشد.(164)
7.ذكر الله اكبر
162.گفتن الله اكبر هنگام بالا رفتن
از امام صادق (ع ) نقل شده است كه مى فرمود: رسول خدا (ص ) در شب هر وقت رو به نشيب مى گذاشت سبحان الله مى گفت و چون رو به بالا مى نهاد الله اكبر مى گفت .(165)
163.شيوه رسول خدا (ص )
ابوحمزه مى گويد: امام صادق (ع ) را ديدم كه هنگام بيرون رفتن از خانه دو لب خود را مى جنبانيد و بر در خانه ايستاده بود.
عرض كردم : ديدم دو لب خود را هنگامى كه از خانه به در آمدى جنبانيدى آيا چيزى گفتى ؟
آن حضرت فرمود: آرى ، راستى انسان چون خواهد از خانه خود به در آيد، هنگام بيرون شدن سه بار بگويد: الله اكبر و سه بار بگويد: بالله اخرج و بالله ادخل و على الله اتوكل (بار خدايا، در برابرم در خير را بگشاى و كارم را به خير به پايان آور و از شر هر جنبنده اى نگاه دارم كه مهارش را دارى ، راستى پروردگار من به راه راست است ) پيوسته در ضمانت خداوند عزوجل است تا خداوند او را به همان جا برگرداند كه در آن بوده است .(166)
164.اذكار محبوب
از ربعى از فصيل ، از امام باقر و يا امام صادق (ع ) نقل مى كند و مى گويد كه شنيدم مى فرمود: الله اكبر و لا اله الا الله بسيار بگوييد، زيرا چيزى در نزد خداى عز و جل از تكبير گفتن الله اكبر و تهليل گفتن لا اله الا الله محبوب تر نيست .(167)
8.ذكر تسبيحات اربعه : سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر
165.نعمتهاى بوستان بهشت
رسول خدا (ص ) فرمود: چون به بوستانهاى بهشت رسيديد، از نعمتهاى آن بهره جوييد. پرسيدند: بوستانهاى بهشت چيست ؟ فرمود: مساجد. پرسيدند: نعمتهاى آن كدام است ؟ فرمود: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر.(168)
166.درختكارى در بهشت
پيامبر (ص ) فرمود: راستى كه در بهشت دشت وسيعى است ، درختكارى آن را افزون كنيد. عرض كردند: اى رسول خدا، درختكارى در آنجا چيست ؟ فرمود: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر گفتن است .(169)
167.هر ذكر، نهالى در بهشت
ابوهريره گويد: رسول خدا (ص ) بر من گذشت ، در حالى كه چند نهال با من بود. فرمود: آيا دلالت كنم شما را بر نهال هايى كه برتر از اينها باشد؟ فرمود: آن سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر است . هر كلمه اى از آن را چون بگويى ، خداوند به عوض آن براى تو درختى در بهشت غرس فرمايد.(170)
168.ذكر باقيات صالحات
امام صادق (ع ) فرمود: روزى رسول خدا (ص ) به ياران خود فرمودند: آيا اگر لباسها و ظرفهايتان را جمع كرده و آنها را روى هم گذاريد به آسمان خواهد رسيد؟ گفتند: نه ، اى رسول خدا. حضرت فرمودند: نمى خواهيد به شما چيزى بگويم كه ريشه اش در زمين و شاخه اش در آسمان باشد؟ عرض ‍ كردند: چرا، اى رسول خدا.
حضرت فرمودند: هر كدام از شما بعد از نماز واجبش مى تواند سى بار بگويد سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر زيرا ريشه اين ذكرها در زمين و شاخه اش در آسمان است . اين ذكرها از زير آوار ماندن ، يا آتش سوختن ، غرق شدن ، افتادن در چاه ، طعمه درندگان شدن ، مرگ بد و حادثه ناگوارى كه در آن روز از آسمان فرود مى آيد، جلوگيرى مى كند و اين ذكرها باقيات صالحات است .(171)
169.جلوه تسبيحات اربعه در قيامت
امام صادق (ع ) فرمود: رسول خدا (ص ) فرمودند: زياد بگوييد سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر زيرا اين ذكرها در روز قيامت (با شكوه و عظمت خاصى ) مى آيند. بدين گونه كه عده اى (از فرشتگان ) در جلو، و عده اى نيز در پشت سر آنها و عده اى ديگر از پشت سر اين گروه حركت مى كنند و اينها باقيات صالحات هستند.(172)
170.سپرى در برابر آتش
امام صادق (ع ) فرمود: رسول خدا (ص ) به اصحاب رو كرده و فرمودند: سپرهاى خود را برداريد. گفتند: اى رسول خدا! براى آن دشمنى كه به ما نزديك شده است ؟ آن حضرت فرمود: نه ، براى مقابله با آتش بگوييد: سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر.(173)
171.عظمت اين ذكر نزد پيامبر (ص )
رسول خدا (ص ) در حديثى مى فرمايد: چنانچه سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر بگويم ، براى من از آنچه كه خورشيد بر آن مى تابد، محبوب تر است .(174)
172.مصالح فرشتگان در بهشت
رسول خدا (ص ) فرمود: وقتى به آسمان برده شدم و داخل بهشت گرديدم ، در آن جا بيابانهايى و قطعه زمينهايى از مشك ديدم ، كه با خشتى از طلا و نقره بنا مى گذاشتند و بسا دست از كار مى كشيدند.
به آنان گفتم : چرا گاهى بنا مى گذاريد و گاهى دست نگاه مى داريد؟
گفتند: تا مصالح كار برسد.
گفتم : مصالح شما چيست ؟
گفتند: اين است كه مؤ من بگويد سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر هر وقت او اينها را گفت بنا مى گذاريم ، و هر وقت ساكت شد، ما هم امساك مى كنيم .(175)
173.تاءكيد خداوند به گفتن اين ذكر
از امام صادق (ع ) روايت شده است كه فرمودند: از جمله واجباتى كه خدا روى آن تاءكيد بسزا فرموده است ، خدا را فراوان ياد كردن است . آن گاه فرمود: مقصودم از ياد كردن خدا گفتن سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله و الله اكبر نيست ، اگر چه آن هم از ذكر كثير به حساب مى آيد، و ليكن مقصودم خدا را ياد كردن است در هنگامى كه انسان به چيز حلال و حرام برخورد مى كند كه اگر آن اطاعت از خداست ، انجام دهد، و اگر نافرمانى از اوست ، آن را رها كند.(176)
174.براى هر تسبيح ده درخت در بهشت
امام باقر (ع ) گويد: رسول خدا (ص ) به مردى گذر كرد كه در باغستانى درخت مى كاشت . نزد او ايستاد و فرمود: تو را دلالت نكنم بر كشت درختانى كه ريشه هايشان برجاتر و رسيدن ميوه هايشان زودتر و ميوه هايشان بهتر و پاينده تر باشند؟ گفت : چرا، مرا بدان راهنمائى كن يا رسول الله . فرمود: چون بامداد و پسين كنى ، بگو سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر زيرا اگر آن را گويى به شماره هر تسبيح ده درخت در بهشت دارى از انواع ميوه و آنها از باقيات صالحاتند. فرمود: آن مرد گفت : پس به راستى يا رسول الله ، من شما را گواه گرفتم كه اين نخلستان من وقف است و قبض شده است بر فقراى مسلمانان كه مستحق صدقه باشند.(177)
175.ذكر با تربت امام حسين (ع )
از امام رضا (ع ) روايت شده كه هر كس با تربت امام حسين (ع ) بگويد: سبحان الله والحمد لله و لا اله الا الله والله اكبر با هر ذكر خداوند شش هزار حسنه براى او ثبت مى كند و شش هزار گناه او را محو نمود شش ‍ هزار درجه بالا برده و شش هزار شفاعت براى او مى نويسد.(178)
9.ذكر تسبيحات فاطمه زهرا (س )
176.ريشه اين تسبيح در قرآن
امام صادق (ع ) فرمود: تسبيح فاطمه زهرا(س ) از جمله ذكر بسيار است كه خداوند عزوجل فرموده است : اذكروا الله ذكرا كثيرا (ياد كنيد خدا را، ياد كردن بسيار).(179)
177.تسبيحات بعد از نماز
امام صادق (ع ) فرمود: كسى كه بعد از نماز واجب ، پيش از آن كه برخيزد، با تسبيح حضرت فاطمه (س ) تسبيح بگويد، خداوند او را مى آمرزد. و بايد اين تسبيح را با الله اكبر شروع كند.(180)
178.ذكر كثير
از امام صادق (ع ) تفسير اين آيه كريمه را خواستند: و بسيار ياد خدا كردند و پس از اين كه ستم ديدند انتقام گرفتند كه مقصود از ذكر كثير چيست ؟ فرمود: هر كه تسبيح حضرت فاطمه زهرا (س ) كند، ذكر خدا بسيار كرده است .(181)
179.هديه پيامبر به فاطمه زهرا(س )
على (ع ) فرمود: حضرت فاطمه زهرا(س ) به خدمت رسول اكرم (ص ) رفت و درخواست خادمى نمود.
رسول خدا (ص ) فرمود: آيا به تو خبر ندهم به چيزى كه از فايده خادم براى تو بهتر باشد؟ به هنگام خواب سى وسه بار سبحان الله و سى وسه بار الحمد لله و سى و چهار بار الله اكبر بگو.(182)
180.تعليم تسبيح به فرزندان
امام جعفر صادق (ع ) فرمود: اى ابوهارون ! اما خردسالان خود را به تسبيح حضرت زهرا(س ) فرمان مى دهيم ، همچنان كه آنان را ماءمور به برگزارى نماز مى نماييم . ملازم و مراقب آن باش ، كه هر بنده اى اگر آن را مواظبت كند، بدبخت نمى شود.(183)
181.محبوب تر از هزار ركعت نماز
امام صادق (ع ) فرمودند: تسبيح حضرت فاطمه زهرا(س ) در تعقيب هر نمازى در نزد من محبوب تر از هزار ركعت نماز در هر روز است .(184)
182.بهترين تسبيح
امام باقر (ع ) فرمود: هيچ بنده اى خدا را با ذكرى تمجيد و عبادت نكرد كه بهتر از تسبيح حضرت فاطمه زهرا(س ) باشد و اگر چيزى بهتر از آن بود، رسول خدا (ص ) آن را به حضرت زهرا(س ) مى بخشيد.(185)
183.تسبيحات و برابرى با برترين اعمال
امام صادق (ع ) از پدرانش روايت نموده كه اميرالمومنين على (ع ) فرمود: فقيران به نزد رسول خدا (ص ) آمده و عرض كردند: اى رسول خدا! ثروتمندان دارايى دارند كه بنده آزاد كنند، ولى ما نداريم ، دارايى دارند كه حج بروند، ولى ما نداريم ، دارايى دارند كه صدقه بدهند، ولى ما نداريم ، دارايى دارند كه با آن جهاد كنند، ولى ما نداريم .
پيامبر (ص ) فرمود: هر كس صد بار تكبير الله اكبر بگويد، از آزاد كردن صد بنده بالاتر است و آن كسى كه صد بار تسبيح سبحان الله بگويد، بالاتر از بردن صد شتر به حج است ، و هر كسى كه صدبار تحميد كند الحمد لله بگويد، بالاتر از بردن صد اسب با زين ، دهنه و ركاب آن در راه خداست ، و هر كس كه صد بار لا اله اله الله بگويد، عمل او برتر از عمل ساير مردم است ، مگر كسى كه بيش از اين بگويد.
اميرالمومنين (ع ) فرمود: اين خبر به گوش ثروتمندان رسيد، آنان هم همين اعمال را انجام دادند. فقرا دوباره به خدمت پيامبر (ص ) آمده و عرض ‍ كردند: اى رسول خدا! آنچه فرمودى به گوش ثروتمندان رسيد، آنان هم آن اعمال را انجام دادند. پيامبر (ص ) فرمود: اينها احسان خداست و به هر كس كه بخواهد مى دهد و احسان خداوند زياد است .
184.آثار تسبيح و تحميد و تهليل در قيامت
امام باقر (ع ) به نقل از رسول خدا (ص ) مى فرمايد: كسى كه سبحان الله بگويد خداوند به خاطر آن درختى در بهشت براى او مى كارد. و كسى كه الحمد لله بگويد، خداوند به خاطر آن درختى در بهشت براى او مى كارد. و كسى كه لا اله الا الله بگويد، خداوند به خاطر آن درختى در بهشت براى او مى كارد. و آن كه الله اكبر بگويد، خداوند به خاطر آن درختى در بهشت براى او مى كارد.
در اينجا مردى از قريش گفت : بلى ، پس در اين صورت ، ما در بهشت درختان فراوانى داريم . حضرت فرمودند: بلى ، ولى مواظب باشيد آتش ‍ نفرستيد، كه همه آنها را بسوزاند زيرا خداوند عزوجل مى فرمايد: اى كسانى كه ايمان آورده ايد! از خدا اطاعت كنيد، از رسول او نيز اطاعت كنيد و اعمال خود را باطل نكنيد.(186)
185.تسبيحات در كلام على (ع )
اميرالمومنين على (ع ) مى فرمايد: تسبيح و سبحان الله گفتن يك نيمه از ترازوى اعمال را پر كرده و الحمد لله گفتن ترازوى اعمال را سرشار مى سازد و الله اكبر گفتن فاصله ميان آسمان و زمين را پر مى كند.
186.تسبيح هنگام خواب
امام صادق (ع ) درباره تسبيح فاطمه زهرا(س ) فرمود: چون به خوابگاه خود رفتى ، سى و چهار مرتبه الله اكبر بگو و سى و سه بار الحمد لله بگو و سى و سه بار سبحان الله و آية الكرسى و دو سوره قل اعوذ... را با ده آيه از اول سوره صافات و ده آيه از آخرش بخوان .(187)
187.تسبيحات در ترازوى اعمال
از امام صادق (ع ) نقل است كه اميرالمومنين (ع ) فرمود: سبحان الله گفتن نيمى از اعمال است ، و الحمد لله گفتن همه ميزان را پر مى كند، و الله اكبر ميان آسمان و زمين را پر مى كند.(188)
10.ذكر ((ياالله )) و ((يارب ))
188.راه استجابت دعا
اميرالمومنين (ع ) فرمود: كسى كه صد آيه قرآن ، از هر كجاى آن را بخواند و سپس هفت بار ((ياالله )) بگويد، اگر دعا كند كه صخره اى از جايش كنده شود، ان شاءالله كنده خواهد شد.(189)
189.ذكر هنگام بيمارى
از محمد بن حمران گويد: اسماعيل ، فرزند امام صادق (ع ) بيمار شد و امام صادق (ع ) به او فرمود: ده بار((بگو يارب ، يارب )) زيرا هر كه آن را بگويد، به او ندا رسد: لبيك ! حاجتى دارى ؟(190)
190.بر آورده شدن حاجت
از امام صادق (ع ) فرمود: هر كس ده بار ((يارب ، يارب )) بگويد، به او گفته شود: لبيك ! چه حاجتى دارى ؟(191)
191.ذكر بعد از نماز ظهر
امام صادق (ع ) مى فرمايد: يكى از فرزندان پدرم از درد شكايت مى كرد، پدرم به او مى فرمود: ده مرتبه بعد از نماز ظهر بگو:((يا الله يا الله يا الله ))كه هر كس اين ذكر را بگويد خداوند مى فرمايد: چه حاجتى دارى اى بنده من ؟!(192)
192.لبيك از جانب خداوند
امام صادق (ع ) فرمود: هر كس كه بگويد يا ((رب يا الله ، يا رب يا الله )) تا نفسش ببرد، به او گفته شود: لبيك ! چه حاجتى دارى ؟(193 )
193.تاءثير ده بار يا الله گفتن
از امام صادق (ع ) فرمود: هر كس كه ده بار بگويد ياالله ياالله به او گفته شود: لبيك ! چه حاجتى دارى ؟(194)
194.ذكرى بهتر از دنيا و آخرت
از امام زين العابدين (ع ) نقل شده كه فرمود: پيامبر خدا (ص ) بر جمعى از اقوام وارد شدند و فرمودند: آيا مى خواهيد به شما چيزى ياد دهم كه بهتر از دنيا و آخرت باشد؟ و هر گاه مبتلا به غم و اندوهى شديد، خداى را با آن بخوانيد و آن رفع شود؟ گفتند: آرى يا رسول خدا.
پيامبر (ص ) فرمود: بگوييد: الله الله الله ربنا لا نشرك به شيئا و بعد از اين ذكر هر چه مى خواهيد بگوييد.(195)
195.رفع اندوه
از سعيد بن يسار گويد: به امام صادق (ع ) گفتم : غمگين مى شوم . فرمود: بسيار بگو الله الله ربى لا اشرك به شيئا و هر گاه از وسوسه يا انديشه هاى بيهوده (حديث نفس ) بترسى بگو: بار خدايا! من بنده و بنده زاده توام و مهارم به دست تو است ، حكم تو درباره من عادلانه است و فرمانت درباره من مجرى است ، بار خدايا! من از تو خواهش مى كنم به حق هر نامى كه دارى و آن را در قرآنت فرو فرستادى ، يا به يكى از آفريده هايت آموختى ، يا در علم غيب به خود اختصاص دادى كه رحمت فرستى بر محمد و آل محمد و قرآن را نور چشم من سازى و بهار دل من و برطرف شدن اندوه و برنده همّ من گردانى . الله الله ربى لا اشرك به شيئا.(196)
196.ذكرى براى رفع مريضى
صاحب كتاب امان الاخطار مى گويد: ما دعايى را كه براى رفع امراض داريم و به تجربه هم به اثرات آن رسيده ايم ، اين است كه بر كاغذى بنويسيد:
يا من اسمه دواء و ذكره شفاء يا من يجعل الشفاء فيما يشاء من الاءشياء، صل على محمد و آل محمد و اجعل شفائى من هذا الداء فى اسمك هذا، يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يارب يارب يارب يارب يارب يارب يارب يارب يارب يارب يارب ، يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين .

(اى كسى كه نام مباركت دواى هر درد، و ياد تو شفابخش دل ها و جان ها است ، اى توانايى كه دواى درد را در هر چه بخواهى قرار مى دهى ، بر محمد و آل او رحمت فرست و شفاى اين درد مرا، در اين اسم مقدس قرار ده : يا الله يا الله ... الى آخر).(197)

منبع:maryamdosti.blogfa.com

برچسب ها ذکر های مستحبی 3 , ذکر ,
حسن اسماعیلی بازدید : 404 یکشنبه 17 ارديبهشت 1391 زمان : 14:57 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
با سلام به تمام بازدید کنندگان سایت امید وارم که مارا از دعای خیر خود فراموش نکنید برای سلامتی اقا سه صلوات محمدی (الهم صل علی محمد وال محمد )
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • آموزش اتوکد
 • آموزش اتوکد
 • آموزش | دانلود
 • قالب وبلاگ
 • تاپ کرک
 • بهترین های وبگردی
 • طب سنتی
 • دارو گیاهی
 • هاستینگ سرور مجازی چت روم ساخت وب سایت
 • بهترین های وبگردی
 • پيروان علي
 • ظهور-zhr
 • خورشید طوس
 • پیروان علی
 • پایگاه رسمی عفاف و حجاب
 • پیامک سرای چهارده معصوم(حمیدعلیمی)
 • هیئت متوسلین به حضرت زهرا (س)
 • هرچه که از قران مجید می خواهید
 • بیت الاحزان(بزرگترین منبع اشعار ومداحی های مذهبی)
 • سربداران313
 • ولايت علوي
 • اندیشه
 • حریم اسمان
 • نام علمداران جنگ نرم
 • ارمغان وحی سلامی
 • پایگاه بسیج امام علی (ع)
 • کربلا
 • میزبانی وب و دامنه
 • هیئت نادعلی(ع)کرج
 • سربازان گمنام امام زمان
 • خانه شعر معاصر
 • یاران گل فاطمه (س)
 • پایگاه تخصصی تبیان مهدویت
 • محصولات مذهبی
 • راه اسمان
 • «شعرهای آئینی»
 • اباصالح
 • الهم عجل لولیک الفرج
 • اندیشه
 • جنبش متحد اسلامي
 • عصر ظهور
 • بهترین ها کمترین قیمت ها
 • شمیم یار
 • PAR30 LINK
 • بصیرت
 • ۩۞۩ مطالب خواندنی و دیدنی ۩۞۩
 • شفا
 • عاشقان مهدی (عج)
 • ۩۞۩ معاونت تهذيب صدوقی ۩۞۩
 • دفاع همچنان باقیست...
 • بسیج مدرسه عشق
 • امام عصر(عج)
 • .: دل نوشته ها :.
 • هدف مند سازی یارانه ها
 • وبمون
 • گروه نرم افزاري يا مهدي(عج)
 • مهدی موعود
 • سایت کارمندان ایران
 • ورود به جی میل
 • ترجمه متن و سایت
 • جست و جوگر یاهو
 • جست و جوگر گوگل
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • 1391
 • نظرسنجی
  مطالب این سایت را چگونه ارزیابی می کنید
  آمار سایت
 • کل مطالب : 159
 • کل نظرات : 128
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 125
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 54
 • بازدید امروز : 28
 • باردید دیروز : 100
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 507
 • بازدید ماه : 2,731
 • بازدید سال : 2,731
 • بازدید کلی : 248,736
 • کدهای اختصاصی